Видео: Ѕвездата од тв шоуто “Никогаш не е доцна“ со песна се излечи од рак

Бојана Барјактаревиќ и е позната на јавноста како успешна пејачка на групата “Бона-Ми“, но таа неодамна пак запеа и блесна со полн сјај во популарното балканско тв шоу “Никад није касно“. Потоа ја раскажа својата тажна животна приказна. – Во музиката сум 29 години. Но кога се разболев од рак, се повлеков.

Сепак не и се предадов на болеста. Имав 16 хемотерапии сите ги издржав. Сега ми е добро, дури имам и нова коса. Најважно е за сите кои ќе се соочат со ракот или со било која друга болештина, да ја задржат својата љубов кон животот кој е само еден и нема реприза. Јас најмногу со песната се излекував, објасни добро расположената Бојана.  

Коментари

Популарно