Близначките Марија и Магдалена пред две години разочарани заминаа од Македонија, а сега производите на македонските „сестри – спартанки“ се атракција во Германија

Сестрите близначки од Кочани, Марија и Магдалена Гаврилови пред само неколку години беа доста популарни на социјалните мрежи, но после студиите по право се вработиле во министерството за внатрешни работи на Македонија, но попознати беа по своите активности и подвизи.

По само неколку години работа во Македонија сестрите решија да заминат и среќата да си ја побараат некаде надвор.

Следната дестинација на храбрите близначки е Германија, каде речиси две години живеат. Но, почетокот во новата средина воопшто не бил ниту лесен, ниту едноставен. Сестрите морале да почнат буквално од нула, од самиот почеток… Од учење на германскиот јазик, до снаоѓање за гола егзистенција, за живот…

Сепак, македонските „сестри – спартанки“ не би биле тоа што се, да не се навикнати на макотрпна работа, издржливост, трпеливост, жилава борба со предизвиците. И спортските и оние што ги носи животот!

Една случајна средба со она, по што денес ги препознава цела Германија, при нивното враќање пред 3 години од Виена од една од нивите „Спартан трки“, ќе им ја предодреди судбината кога е сега актуелниот бизнис во прашање.

Имено, сестрите тогаш за прв пат пробале “Baumstrizel”, едн вид слатко задоволство што се’ уште не постои кај нас, кое тие подоцна сами ќе го наречат „Твистид твинс“ колач. Љубовта на прв залак, станува нешто, што послатко немале пробано претходно и оттука се раѓа идејата за целата приказна, која подоцна, кога ќе им биде најпотребно, по заминувањето од Македонија, почнува да функционира.

Талентирани и креативни девојки го започнуваат својот сладок бизнис во германскиот град Визбаден, кој станува вистинска атракција и одлично се развива. Нивната продавницата за слатки задоволства го добива името “Тwisted Twins”, а во неа можат да се најдат еден куп прекрасни слатки нешта, на кои тешко дека некој би можел да им одолее и да остане рамнодушен.

Се’ што таму се нуди не може да се опише со зборови и долови со фотографии. Мора да се проба, зашто се нудат толку многу различни комбинации: Солени со сирење и сланина, исто како и слатки со цимет, кокос, лешник кои можат да бидат наполнети со нутела, мармалад или сладолед… Едноставно муштериите се изненадени и презадоволни, а за македонските близначки дознаваат и германските медиуми, каде осамнуваат написи за нивната “Тwisted Twins” магија.

Марија и Магдалена ја сменија земјата на живеење, професијата, но фитнесот и вежбањето се нешто од кое никогаш не се откажуваат. Како и патувањето низ различни дестинации и запознавање на нови земји, места, народи и култури.

За враќање во Македонија сега за сега не размислуваат. Но, никогаш не се знае… Како што непланирано заминале,така може еден ден и да се вратат.

„Може да планирате, но често плановите одат во друга насока, па затоа ова прашање ќе го оставиме иднината сама да го одговори“ – порачуваат македонски спартанки од продавницата слатко-солена магија – „Тwisted Twins” .

Гордана Силјановска Давкова направи мусака со тиквички, па го откри рецептот

Професорката Гордана Силјановска Давкова која е во изборна трка, на падините од Матка приготви ручек па целиот рецепт го објави и на Фејсбук.

„Во прекрасен амбиент меѓу недопрената природа на околината на Матка, под планина, а покрај шумот на реката Треска, зготвивме многу вкусна мусака со тиквички и сирење.

Македонската трпеза е многу богата со мириси и вкусови, а како нема да е кога нашата плодна почва изобилува со највкусниот зеленчук. Можеби затоа сум и вегетаријанка.

Преубаво попладне“.

Рецепт: На дното на тавата се става бешамел сос, потоа се редат домашни македонски јуфки, врз нив се редат тиквички на должина исечени, се покриваат со модар домат, црвен домат, магдонос, толчен лук со маслиново масло; преку нив ставаме од сирењето или урдата па малку бибер и веѓета и бешамел сос и повторно се повторува јуфки, тиквички…. На крај се завршува со остатокот од тиквички извалкани во брашно.Добро се залива со маслиново масло се покрива со фолија и добро се затвара од сите страни. Се пече во загреана рерна на 200 Ц. 1 час.потоа се открива и се пече додека благо не порумени. Добар апетит народе!

Jунешки шницли во сос

Вкусни јунешки шницли во сос.

СОСТОЈКИ:

1/2 кг јунешки шницли

100 мл масло

брашно

2 чешниња лук

2 дл доматен сос

билни зачини

сол

бибер

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Месото добро исчукајте го со чекан за месо, па секое парче посолете го и извалкајте го во брашно. Шницлите пржете ги на врело масло додека не поруменат. Извадете ги, па во истата маснотија пропржете лажичка брашно и изгмечен лук. Додајте вино, доматен сок и суви зачини, па измешајте.

Кога сосот ќе зоврие, вратете ги шницлите, намалете ја температурата и продолжете со готвење на тивок оган уште десетина минути.

Извор: Готви.мк

Популарно