По тешката борба со коронавирусот почина Бојан Златановиќ од „Амадеус бенд“

Бојан Златановиќ, тапанарот на популарниот српски музички состав „Амадеус бенд“, почина по тешката борба со коронавирусот. Бојан ја изгуби битката во 45-та година од животот, а балканскиот музичкиот свет остана во шок по оваа тажна вест.

Српскиот пејач Дарко Филиповиќ ги објави тажните вести и се прости од својот колега и пријател со црно- бела фотографија. „Брату мој, знам само дека некогаш….некаде повторно ќе се сретнеме….R.I.P“, напиша Филиповиќ.

Коментари

Популарно