Новак Ѓоковиќ го прошета пехарот на плажа во Мелбурн и го направи најлудиот автограм

Ѓоковиќ предизвикал голем метеж на плажата Брајтон во Мелбурн, каде беше овековечено неговото освојување на Австралија опен

Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој го освои турнирот по 9. пат, налетал и на еден пар на кој му ја прекинал венчавката, а кој морал да го одложи своето фотографирање барем на кратко време поради присуството на голем број фотографи и претставници на медиумите.

На младоженецот и невестата ќе имаат спомен за цел живот.

Тенисерот оставил и автограм на стомакот жената во напредна бременост, а бебето на крајот добило и бакнеж од неговиот татко.

Коментари

Популарно