Новак Ѓоковиќ го прошета пехарот на плажа во Мелбурн и го направи најлудиот автограм

Ѓоковиќ предизвикал голем метеж на плажата Брајтон во Мелбурн, каде беше овековечено неговото освојување на Австралија опен

Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој го освои турнирот по 9. пат, налетал и на еден пар на кој му ја прекинал венчавката, а кој морал да го одложи своето фотографирање барем на кратко време поради присуството на голем број фотографи и претставници на медиумите.

На младоженецот и невестата ќе имаат спомен за цел живот.

Тенисерот оставил и автограм на стомакот жената во напредна бременост, а бебето на крајот добило и бакнеж од неговиот татко.

Несторовски херој на Удинезе против Фиорентина!

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски денес постигна гол за Удинезе и донесе победа овој тим во мечот против Фиорентина.

Несторовски постигна гол во самиот финиш во 87. минута од мечот.

(Фото) Навивачите биле целосно збунети кога Ѓоковиќ ја кренал маицата

Како што знаеме, Новак Ѓоковиќ во осминафиналето го совлада Милош Раониќ, но со големи потешкотии поради повредата со која што се здоби едно коло претходно.

Според гримасите на Ѓоковиќ, можеше да се види дека првиот тенисер на светот имаше големи маки, но и неколку пати во телевизискиот пренос камерата успеа да го „улови“ неговиот стомак.

Речиси целата десна страна од предниот дел од стoмакот на српскиот тенисер е завиена со завои, а тоа е многу проблематично место кое што тенисерот успеа да го повреди во натпревар претходно, односно се здоби со повреда на мускулот на стомачниот ѕид.

Самиот Новак порача дека лековите против болки кои што ги консумира му помагаат да ја „ублажи“ болката и среќа што турнирот не се игра секој ден, но самиот поглед кон неговиот стомак предизвикува „морничавост“.

Популарно