(Видео) Студентка ги изненади своите колеги: Со градите крева столици и отвара пиво

Студентката Кетрин Вилијамс (21) од велшкиот град Њупорт стана сензација на Интернет преку ноќ кога на ТикТок покажа што може да направи со своите гради. Кетрин вели дека е горда на своите „петки“ што го трасираат патот каде сака.

„Пред две години бев во поголема машка компанија и се обложивме дека можам да отворам шише пиво со градите. И успеав. Го извадив капачето, додека тие гледаа сè без да кажат ниту еден збор. „Тогаш видов дека исто така можам да кревам столови и да носам корпи за перење со градите, па решив да ставам сè на ТикТок“, вели Кетрин.

Таа додава дека ненамерно ја предизвикале на „ТикТок“ други жени кои исто така покажале што можат да направат со своите „петки“ и „шестки“.

„Импресиониран сум од тоа како Бог ме награди во животот. Гледам дека моите гради се магнет за луѓето. И на колеџ, станав многу популарна поради овие кликови. Само се надевам дека немам никакви непријатности со професорот. Иако верувам дека некои од нив веќе видоа што можам да направам “, вели Кетрин од Шерет.

На прашањето дали има момче, Велшанката истакнува дека ситуацијата била лоша последните 12 месеци поради коронавирусот, но дека пред тоа имала двајца.

„Сакам мажи, го сакам животот. Кога ќе живеам, ако не сега, кога сум млада “, самоуверено додава таа.

Коментари

Популарно