Ким Кардашијан стана милијардерка

Ким Кардашијан Вест и официјално стана милијардерка, објави Форбс. Форбс денеска ја објави годишната листа на светски милијардери, а за прв пат на неа се најде и славната Кардашијан. Тие исто така пишуваат дека нејзините козметички компании KKW Beauty и Skims и помогнале да се најде на таа престижна листа.

KKW Beauty Kim започнала во 2017 година, а Skims минатата година купи 20% од уделот во нејзината линија за козметика според договор кој се проценува на вредност од околу 1 милијарда долари. Форбс вели дека нејзиниот удел во компанијата сега вреди околу 500 милиони долари.

„Форбс“ наведува дека Ким има удел и во низа други приватни компании и иако точните податоци не се објавени, изворот тврди дека тежи вкупно повеќе од милијарда долари. Кардашијан има и други инвестиции, вклучително и бројни недвижнини, а исто така потпишала договор за услуга во стримингот Хулу. Секако, не треба да се заборави дека повеќе од 213 милиони луѓе ја следат на Инстаграм.

Коментари

Популарно