Вил Смит: Богатството не е доволно за среќа

Вил Смит гостуваше во шоуто на Нетфликс „На мојот следен гостин не му треба вовед“, чиј водител беше Дејвид Летерман. Шоуто беше снимено пред Оскарите, па не се зборуваше за инцидентот, а Смит го сподели своето искуство со дрогата и како дошло до неа“.

Летерман спомна анегдота од книгата на Смит во која тој го опишува разговорот со Џејмс Њутон Хауард, кој работел на музиката за филмот „Јас сум легенда“. Во разговорот беше споменато дека филмот заработил 77 милиони долари во првиот викенд од прикажувањето, на што Смит одговорил: „Се прашувам што можевме да направиме за да заработиме 80 милиони“.

„Во тој момент почнав да сфаќам дека тоа е суптилна болест. Кога се фокусирате на материјалниот успех, ништо не е доволно. Не сум разговарал со никого 14 дена. Тоа ми помогна да сфатам какво лудило се случува во мојата глава. Бев на врвот на материјалното богатство. Мислам дека природата на човештвото е да разбере дека материјалниот свет е недоволен за да ја одржи нашата среќа“, кажал Смит.

Тој исто така додал: „Невозможно е да го заштитите нашето семејство. Тоа е илузија. Безбедноста е илузија. Мора да научиме да живееме со сознанието дека сè може да исчезне за една секунда. Ако го знаеш тоа, како можеш да бидеш среќен?“, се запрашал Смит.

(Фото) Кортни Кардашијан и Тревис Баркер се венчаа во прекрасниот Портофино

Кортни Кардашијан и Тревис Баркер повторно се венчаа. Овој пат во Портофино, Италија. Откако легално се венчаа во Калифорнија на 15 мај, парот сега ја организираше свадбата на соништата на секој обожавател на Долче и Габана, пишува „VOGUE“.

Невестата носеше дизајниран „Dolce & Gabbana Alta Moda“ мини фустан од тантела и сатенски корсет инспириран од италијанската долна облека од 1960-тите, а сето тоа беше придружено со превез. Рачно извезени на превезот беа цвеќиња инспирирани од многуте медитерански градини на приморскиот град, како и приказ на Дева Марија. Религиозната иконографија, базирана на една од тетоважите на Баркер, е придружена со текст кој гласи „почитување на семејната лојалност“. Таа го стилизираше со пар ракавици од тул и штикли со чипка.

Дизајнирањето на моите фустани со Доменико и Стефано беше остварување на сонот во секој поглед“, изјави Кардашијан за Vogue. Црниот костум на Баркер го дизајнираше италијанската куќа.

Двојката ја забележа модната фотографка Елен Фон Унверт, која сними портрети од нивната венчавка.

Свадбата се одржа во Вила Оливета, дом на идиличниот имот на Доменико Долче и Стефано Габана.

Крис Џенер, Ким Кардашијан, Клои Кардашијан, Кендал Џенер и Кајли Џенер исто така беа таму за да ја прослават венчавката, заедно со Норт Вест и Сторми Вебстер.

Луѓето мислат дека се обидувам да бидам смешна!

Во новата серија на Нетфликс „My Next Guest Needs No Introduction“, чиј водител е Дејвид Летерман, Били Ајлиш реши подетално да зборува за животот со Туретов синдром.

Туретов синдром е ретко нарушување на нервниот систем, а се карактеризира со неконтролирани движења (тикови) или несакани звуци кои не можат да се контролираат.

– Ако ме снимате доволно долго, ќе забележите дека имам многу тикови. Ова е навистина чудна болест, досега не сум зборувала за неа. Луѓето мислат дека се однесувам вака затоа што се обидувам да бидам смешна. Тоа многу ме навредува – изјавила Ајлиш.

Таа додаде дека ретко кој веднаш забележува дека боледува од Туретов синдром и дека има уште неколку познати личности кои го имаат овој проблем, но нема да ги открие нивните имиња.

Летерман во еден момент бил загрижен дека неговото прашање ја вознемирило и предизвикало уште повеќе тикови, но пејачката му рекла дека сака да продолжи да зборува.

– Интересно ми е да одговорам на ова прашање. Здравствената состојба ме збунува. Едноставно не разбирам – рече таа.

Дијагностицирана била кога имала 11 години.

– Тиковите ме исцрпуваат, но успеав да се „здружам“ со нив – заклучила таа.

Популарно