(Фото) Анџелина Џоли како калуѓерка - на +30 степени покриена од глава до пети

45-годишната актерка Ангџелина Џоли е позната по тоа што последнава година носи безбојна облека без конкретен крој. Обично одбира крем бои, сиви и црни комбинации, ретко се шминка, а на нозете влечки. Така и овој пат на Денот на мајките се прошетала со 12-годишната ќерка Вибијен по сончевиот Лос Анџелес.

На +30 степени Анџелина носела црн фустан со долги ракави, кој достигнува до петите. Закопчана до грла, изгледала како калуѓерка.

Ако има стилист, како секој актерка во Холивуд, како тоа да досега не го отпуштила? Сите се прашуваат што Анџелина се обидувала да сокрие со оваа облека: анорексијата или раните од самоповредувањето, како што пишуваат странските медиуми?

Коментари

Популарно