ФОТО: Кралицата Летиција во најпопуларната летна боја

Розевата боја ова лето ќе биде хит, како и кошула-фустаните. Овој пат кралицата Летиција ги испочитувала сите трендови и ни покажа како една добро стилизирана жена треба да изгледа.

Таа овој пат да одлучи за монохромнатски стил, па така избрала и сандали во силно розева боја. Оваа нијанса, освен што е популарна, таа е и сигурен избор, затоа што одлично им прилега на сите.

Без оглед дали сте русокиси, бринети или црнки, розевиот фустан ќе ви прилега совршено. Носи доза елеганција и гламур, а во неа секоја жена изгледа совршено.

Коментари

Популарно