(Фото) Анџелина Џоли му се врати на првиот сопруг

Анџелина Џоли (46) излегла од автомобилот и била забележана како вегува во куќата на Џони Ли Милер (48) во Бруклин.

Во едната рака имала скапа чанта, а во другата шише со скапо вино, велат сведоците кои ја виделе познатата актерка во петокот вечерта. Затоа веќе се шпекулира дека Анџелина ја обновила врската со нејзиниот прв сопруг, британскиот актер Милер.

Со него се омажила во 1996 година кога имала 21 година. Актерот кој глумеше во филмот ‘Trainspotting’ ја запозна Анџелина на снимањето на филмот ‘Хакери’ во 1995 година, а шест месеци подоцна тие се венчаа. Многумина се сеќаваат дека во тоа време таа носеше маица на која го напиша неговото име во сопствената крв.

- Тој е човек со кој ќе се омажам наскоро, па затоа треба да се жртвувате малку за да ја направите врската посебна - рече тогаш Анџелина.

Таа во тоа време им призна на новинарите дека малку размислувале за можноста да не стапат во брак веднаш, туку да бидат верени некое време, бидејќи таа морала да остане во Лос Анџелес поради работа, а тој морал да се врати во Велика Британија.

Брачната идила не траеше премногу долго. Тие се разведоа 18 месеци подоцна, а бракот заврши во 1999 година.

„Не жалам, бракот не успеа, но ние останавме добри пријатели“, рече Џоли, а Милер дури глумеше и во нејзиното режисерско деби „Во земјата на крвта и медот“. По разводот, Џоли се омажи за Били Боб Торнтон, а потоа и за Бред Пит.

Коментари

Популарно