(Видео) Бјелогрлиќ пуштен од Полициска станица

Актерот Драган Бјелогрлиќ е пуштен од Полициската станица во Ниш по приведувањето поради насилно однесување.

 Познатиот актер бил повикан во полиција под сомнение дека утрово околу 4 часот во хотелот Амбасадор го нападнал режисерот Предраг Гага Антонијевиќ и го удрил неколку пати по главата.

„Утре е сослушувањето на Бјелогрлиќ и сведоците, така што ќе се знаат повеќе детали“, рече адвокатот на Бјелогрлиќ, Милан Петровиќ, пренесува Блиц.

На прашањето како се чувствува Драган, адвокатот Петровиќ рече: „Добро“, а на прашањето дали ја презентирал својата одбрана, адвокатот изјавил: „Не, не“.

Коментари

Популарно