Десет работи што жените ги прават кога сакаат интимен однос

Подготовката пред „акцијата“ е исклучително важна за жените. Имено, тие сакаат се да испадне совршено, па пред средбата со партнерот се средуваат со часови.

Иако ретко ќе го забележите на нив, жените, исто така, минуваат низ различни сценарија, меѓу кои има стравувања дали сѐ ќе направат како што треба. Исто така, многу се грижат за својот изглед, па затоа се грижат се да изгледа совршено.

Ова се десет работи што повеќето жени ги прават пред секс:

  • Се депилираат - затоа што сакаат да изгледаат беспрекорно и совршено.
  • Ги лакираат ноктите на нозете - за да изгледаат уште подобро.
  • Мала паника - секогаш постои доза страв од тоа како ќе изгледа се и дали ќе направи нешто погрешно.
  • Тие избираат секси долна облека - или паничат, бидејќи не можат да го најдат тоа што го замислиле.
  • Со часови одлучуваат што ќе облечат - ова се однесува на жените кои се уште не живеат со своите мажи. 
  • Тие размислуваат дали треба да донесат кондоми - ако и тој ги нема, тогаш што? Решението - подобро да се поднесе отколку да се кае.
  • Се допишуваат со пријателите - не сите, но повеќето зборуваат и за состанокот со пријателите.
  • Тие прават список во главата што да носат наутро после - во случај да спијат кај него (четка за заби, крем за лице, гуми за џвакање и чисти алишта).
  • Забораваат што смислиле - па следното утро одат на работа или на факултет со облека од претходната вечер, позајмуваат четка за заби и ги поправаат остатоците од шминката.
  • Пијат алкохол, верувале или не, а жените честопати паничат пред состаноците, па се релаксираат со чаша вино.

Коментари

Популарно