(Видео) Ливерпул фантастично го најави дуелот со Милан за првиот историски дуел на „Енфилд“

Ливерпул вечерва ќе го пречека Милан на „Енфилд Роуд“ за прв пат во својата историја во Лигата на шампиони. Овие два гиганти досега играа меѓусебе во финалињата од елитата во 2005 и 2007 година. 


 „Црвените“ на своите социјални мрежи објавија прекрасно видео за најава на натпреварот, што вечерва ќе биде во центарот на вниманието. 
 

Коментари

Популарно