(Фото) Победникот на Евровизија изненади со ново интересно издание

Дамјано Давид непрестано ја шокира публиката со своите необични и провокатини модни комбинации.

Досега имавме можност да го видиме во високи потпетици, па дури и без облека. Сепак овој пат докажа дека секогаш има ас во ракавот.

Токму кога помисливме дека ништо не може да не зачуди, Дамијано не демантираше и сподели фотографија на која е ни помалку ни повеќе, туку во одело.

Актерот сподели селфи фотографија на која позира во сако, црвена вратоврска и очила, па стави емотикон на Супермен, најверојатно сакајќи да истакне дека потсетува на познатиот Кларк Кент.

„Градот е во опасност“, порача Дамијано.

Коментари

Популарно