Одмазда е мотивот за трагедијата во Косово, закачал девојки па го исфрлиле од автобусот

Одмазда е мотивот за трагедијата што се случи синоќа кај Глоѓане на Косово во која загинаа најмалку три лица, јавува српски Курир.

Пукањето кон автобусот со ученици се случило, откако возачот и кондуктерот го исфрлиле еден од патниците бидејќи ги малтретирал девојките. Потоа момчето земало калашников и го чекал автобусот по што пукал.

Инаку, Две деца, на возраст од 17 и 18 години, како и возачот на автобусот кој превезувал ученици, се убиени синоќа во оружен напад кај селото Глоѓан, во близина на градот Дечани во западно Косово.

Коментари

Популарно