(Фото) Денес е еден од најпопуларните актери, а жените лудуваат по него

Ова преслатко момче од фотографијата е еден од најталентирани и најпопуларни актери на Балканот, а има одиграно повеќе од 40 улоги.

Глумеше во театар, а играше и одлични улоги во филмови. Сепак, го прославија домашните криминални серии, со нив ја купуваше публиката. Една од неговите најдобри улоги ја одигра во филмот „Мала ноќна музика“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by vuk kostic (@vukkosticbadza)

Го прослави серијата „Убијците на татко ми“, а имавме можност да го гледаме во серијата „Блато“. Секако, сега се е јасно дека се работи за Вук Костиќ.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by vuk kostic (@vukkosticbadza)

Коментари

Популарно