Арсовска откри дека има поднесено неколку тужби против СДСМ

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска вчеравечер за ТВ21 изјави дека има поднесено неколку тужби против политичката партија СДСМ.

„Дел од постапките се покренати, за дел од постапките сега, во овој момент се собираат информациите и тимот работи. Јас верувам дека ќе си имаме една убава завршница на овие постапки“, порача Арсовска.

Коментари

Популарно