Откриено како починал сопругот на Николина Пишек

Почина српскиот уметнички историчар и сопруг на популарната хрватска водителка Видоје Ристовиќ, а сега откриено е и како.

Брзата помош констатирала смрт, а извор близок до парот открил како починал Ристовиќ.

-Почина на стол на масажа, тврди извор на Блиц, па додава: „Видоје почина во Белград“.

Николина Пишек за српските медиуми ја потврди смртта на својот сопруг, но немала санага да кажи нешто повеќе.

Ристовиќ живееше на релацијаБелград – Загреб. Николина и Видоје се венчаа во септември 2013 година во Монте Карло, а на 2. декември 2014 година ја добија ќерката Уна Софија.

Коментари

Популарно