(Фото) Грчка пејачка ги возбуди љубителите на Евровизија

Атрактивната грчка пејачка Андромахи, која ќе го претставува Кипар на Евровизија, го привлече вниманието на присутните и љубителите на популарниот музички настан.

Андромахи беше една од најпровокативните на церемонијата во Торино и ги покаже своите облини кои никого не оставија рамнодушен.

Андромахи е родена во Германија, но на петгодишна возраст се сели во Грција, па сега ќе го претставува Кипар со песната „Ела“.

Коментари

Популарно