Времето денес ќе биде сончево со мала облачност

Сончево со мала до умерена локална облачност.

Попладне во североисточните и источните претежно планински подрачја ќе има услови за краткотраен дожд.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. УВ= 7

Коментари

Популарно