Времето денес ќе биде сончево со мала локална облачност

Сончево со мала до умерена локална облачност и со услови за краткотраен пороен дожд во југоисточните делови попладне.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. УВ= 8

Коментари

Популарно