Пејачка во мини здолниште со залепени колена: „Сигурно го чистела тепихот“

- Мисли дека нешто ќе и се случи ако облече панталони или долг фустан. Вака е подобро – е еден од коментарите

Пејачката Рада Манојловиќ неодамна доживеа пех на настап кога падна и ги повреди колената на двете нозе, што очигледно не ја спречи да продолжи со настапите.

Но, последниве денови многу вирално стана видео од еден нејзин настап на кој таа ги забавува гостите со повредено и одрано колено.

Како што може да се види на видеото кое се шири на мрежата, Рада пее во мини здолниште, а двете колена и се залепени со селотејп.

Под објавената објава корисниците на социјалните мрежи најмногу се шегуваат на сметка на пејачката, па можете да го прочитате следново:

„Падна од коњ“, „Ама патиките“, „Мисли дека нешто ќе и се случи ако облече панталони или долг фустан. Подобро е вака“, „Таа се занимава со керамика“, „Таа го исчисти тепихот“, се само дел од коментарите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Šimpanza (@obicna_simpanza)

Коментари

Популарно