(Фото) Ова е Арапската принцеза за која велат де е поубава и од Ирина Шајк

Погледнете како изгледа мис Бахреин, убавината ја наследила од мајка ѝ Русинка и татко ѝ Арап.

Русинките се сметаат за едни од најубавите жени на светот, некои од најатрактивните жени се или по потекло или пак баш од таа земја: Ирина Шајк, Наталија Водјанова, Наташа Поли…

Сите овие дами со нивната убавина го маѓепсале светот, а наскоро ќе им се придружи уште една убавица која е по потекло од Русија и која добила официјално признание најубава.

Новата мис Бахреин за 2022 е Евлин Абдула Калифа, а за неа велат дека е уште поубава од Ирина Шајк.

Мајката на оваа девојка која веќе ја прозвале „арапска принцеза“ е Русинка. Животот ѝ „наредил“ дека поради својот сопруг Арап мора да го напушти родниот град и да се пресели во Бахреин. Таму се венчале и основале семејство. Прво ја добиле Евелин, а потоа и нејзиниот помлад брат.

Оваа 24-годишна убавица е модел и пијанистка, а своите корени не ги заборава.

Што се однесува до нејзиниот изглед, тој е најубава комбинација на словенска и арапска крв. Совршени пропорции на лицето, темна кожа, огромни светли очи и раскошна коса – не е ниту чудно што ја однела убедливата победа меѓу 300 пријавени девојки кои го поминале кастингот.

„Мојата главна цел во животот е да успеам и верувам во себе поради тоа што во животот сум се соочила со многу проблеми. И сфатив дека кога веруваш во себе можеш да постигнеш многу“, вели Евлин.

Оваа девојка моментално се подготвува за избор Мис Универзум.

Коментари

Популарно