Телохранителот на Апасиев фатен под дејство на алкохол и без возачка дозвола

Лидерот на Левица низ Скопје се шета со телохранител.Како што пишуваат медиумите, синоќа полицијата запрела  возило „Мерцедес“ ML со скопски регистерски таблици во сопственост на Богески Бојан.

Извршен е преглед и констатирано е дека лицето тој поседува возачка дозвола и му е напишан казнен налог.

Извршено е алкотестирање при што е констатирано е дека е под дејство на алкохол. Тој претходно е осуден на условна казна за тешки телесни повреди и насилство.

Коментари

Популарно