(Фото) Убавата водителка критикувана поради името на своето бебе

Популарната ТВ водителка Тијана Стоисављевиќ се породи на крајот на јули и на свет донесе девојче на кое и го дала името Киара.

Таа ужива во мајчинството, а повремено објавува и фотографии од нејзината наследничка.

Покрај многуте, главно позитивни коментари под фотографиите, еден навистина го привлече вниманието на Тијана, а таа возврати.

Имено, доби коментар дека требало да го крсти детето Светлана бидејќи токму тоа е преводот на името Киара.

Водителката одлучи да им ја затвори устата на “злобниците“, па еве како им одговори:

Коментари

Популарно