(Фото) Горан Бреговиќ со децении е миленик на дамите

Горан Бреговиќ е еден од најистакнатите музичари на Балканот кој настапува низ целиот свет.

Соработувал со бројни музичари, а кариерата ја започнал на многу млада возраст.

На Инстаграм се појави фотографија на која се гледа тој во младоста со тогашниот моден стајлинг.

Со причина е омилен меѓу дамите, се гледа дека од млад бил голем заводник.

Коментари

Популарно