Пронајдена почината 73-годишна жена од Скопје

МВР извести дека вчера во 11.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во дом на подрачје на Шуто Оризари била пронајдена почината К.У.(73) од Скопје.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство. По наредба на јавен обвинител телото било дадено за обдукција.

Коментари

Популарно