Пропаднаа гласините за бракот и разводот на Тејлор Свифт со Џо Алвин: Време е да одговарате

Публицистот на Тејлор, Три Пејн, се огласи на X, порано Твитер, за да ги критикува тврдењата на озборувачката страница DeuxMoi дека Свифт се омажила за Алвин „или во 2020 или 2021 година“, но тоа никогаш не било официјализирано. Во април оваа година беше објавено дека Свифт и Алвин раскинале по речиси шест години врска.

Во 2022 година се појавија неосновани тврдења дека парот бил „тајно свршен“ и дека Свифт приватно носи прстен.

„Доста е со овие измислени лаги за Тејлор од DeuxMoi“, напиша Пејн. Таа инсистираше на тоа дека „НИКОГАШ немало никаков вид брак или церемонија“ и дека медиумот бил „луд“ што известувал поинаку.

„Ова е лудо да се објавува. Време е да одговорите за болката и траумата што ја предизвикувате со овие објави“, заклучила таа.

Deuxmoi, популарна страница на Инстаграм која објавува информации за познати личности од анонимни извори, ги направи бомбастичните тврдења како одговор на поднесената објава поврзана со Свифт.

Анонимен свиркач се повика на нивните теории за врска по емитувањето на бонус песната на Свифт „Midnights“ „You're Losing Me“ - за која многумина веруваат дека е за Алвин.

Нејзиниот соработник Џек Антоноф го доведе во прашање тајмингот на разделбата на парот, откако во средата откри дека песната е напишана во декември 2021 година. Изворот сугерирал дека можеби не е песна за раскинување, туку инспирирана од „кавга“.

„Таа имаше церемонија во 2020 или 2021 година во Обединетото Кралство и тоа ми беше опишано како „брак“ од неколку луѓе. Тоа никогаш не беше легализирано“, пишува сајтот за озборувања.

„Немам причина да лажам, не ми е гајле што прави таа!!!!! Жал ми е што не ви го кажа тоа во песната, но тоа што не пее за нешто, не значи дека тоа не се случило!!!“, продолжија тие.

Откако Пејн ги демантира, Дексмои ѝ се извинија на Свифт, критикувајќи го „изборот на зборови“ на публицистот.

„Заработувам нула долари од лажење... дали публицистите можат да го кажат истото. Исто така, поврзувањето на нешто што се случило пред години со „болка и траума“ по она што штотуку се случи изгледа како лош избор на зборови. Како и да е, ѝ се извинуваме на Тејлор“, напишаа тие.

„You're Losing Me“ беше објавена на стриминг платформите оваа недела, поради што обожавателите на Тејлор ги поврзаа стиховите како „My heart won't beat more for you“ и „И јас не би се омажила за тебе“ со поранешното момче на пејачката.

Обожавателите ги напишаа своите впечатоци од песната на X.

„Легендата вели дека песната е напишана со солзите на Џо Алвин“, „Среќен сум за луѓето кои сакаа „Ти ме губиш“ да биде достапна на платформите за стриминг, но не можам да ја слушам таа песна без да размислувам за Џо Алвин“. , „Среќен Божиќ Џо Алвин“, гласеа дел од коментарите.

За потсетување, Свифт моментално е во врска со Тревис Келче, американски фудбалер на Канзас Сити Чифс.

„Сите знаат дека сум семеен човек. Нејзиниот тим е нејзиното семејство. Нејзиното семејство работи на многу работи околу турнејата, маркетинг, тие се присутни. Затоа мислам дека таа ги негува семејните вредности како и јас“, изјави еднаш за својата девојка двократниот шампион во Супербол.

Коментари

Популарно