Пропаднаа гласините за бракот и разводот на Тејлор Свифт со Џо Алвин: Време е да одговарате

Публицистот на Тејлор, Три Пејн, се огласи на X, порано Твитер, за да ги критикува тврдењата на озборувачката страница DeuxMoi дека Свифт се омажила за Алвин „или во 2020 или 2021 година“, но тоа никогаш не било официјализирано. Во април оваа година беше објавено дека Свифт и Алвин раскинале по речиси шест години врска.

Во 2022 година се појавија неосновани тврдења дека парот бил „тајно свршен“ и дека Свифт приватно носи прстен.

„Доста е со овие измислени лаги за Тејлор од DeuxMoi“, напиша Пејн. Таа инсистираше на тоа дека „НИКОГАШ немало никаков вид брак или церемонија“ и дека медиумот бил „луд“ што известувал поинаку.

„Ова е лудо да се објавува. Време е да одговорите за болката и траумата што ја предизвикувате со овие објави“, заклучила таа.

Deuxmoi, популарна страница на Инстаграм која објавува информации за познати личности од анонимни извори, ги направи бомбастичните тврдења како одговор на поднесената објава поврзана со Свифт.

Анонимен свиркач се повика на нивните теории за врска по емитувањето на бонус песната на Свифт „Midnights“ „You're Losing Me“ - за која многумина веруваат дека е за Алвин.

Нејзиниот соработник Џек Антоноф го доведе во прашање тајмингот на разделбата на парот, откако во средата откри дека песната е напишана во декември 2021 година. Изворот сугерирал дека можеби не е песна за раскинување, туку инспирирана од „кавга“.

„Таа имаше церемонија во 2020 или 2021 година во Обединетото Кралство и тоа ми беше опишано како „брак“ од неколку луѓе. Тоа никогаш не беше легализирано“, пишува сајтот за озборувања.

„Немам причина да лажам, не ми е гајле што прави таа!!!!! Жал ми е што не ви го кажа тоа во песната, но тоа што не пее за нешто, не значи дека тоа не се случило!!!“, продолжија тие.

Откако Пејн ги демантира, Дексмои ѝ се извинија на Свифт, критикувајќи го „изборот на зборови“ на публицистот.

„Заработувам нула долари од лажење... дали публицистите можат да го кажат истото. Исто така, поврзувањето на нешто што се случило пред години со „болка и траума“ по она што штотуку се случи изгледа како лош избор на зборови. Како и да е, ѝ се извинуваме на Тејлор“, напишаа тие.

„You're Losing Me“ беше објавена на стриминг платформите оваа недела, поради што обожавателите на Тејлор ги поврзаа стиховите како „My heart won't beat more for you“ и „И јас не би се омажила за тебе“ со поранешното момче на пејачката.

Обожавателите ги напишаа своите впечатоци од песната на X.

„Легендата вели дека песната е напишана со солзите на Џо Алвин“, „Среќен сум за луѓето кои сакаа „Ти ме губиш“ да биде достапна на платформите за стриминг, но не можам да ја слушам таа песна без да размислувам за Џо Алвин“. , „Среќен Божиќ Џо Алвин“, гласеа дел од коментарите.

За потсетување, Свифт моментално е во врска со Тревис Келче, американски фудбалер на Канзас Сити Чифс.

„Сите знаат дека сум семеен човек. Нејзиниот тим е нејзиното семејство. Нејзиното семејство работи на многу работи околу турнејата, маркетинг, тие се присутни. Затоа мислам дека таа ги негува семејните вредности како и јас“, изјави еднаш за својата девојка двократниот шампион во Супербол.

Ова се најопасните датуми во Март

Астролозите на последниот ден од месец февруари откриваат кој ќе бидат најопасните датуми во месец март.

Тие тврдат дека секој од нас треба прво да ги провери „мрачните“ датуми пред да направи нешто во месецот кој е пред нас.

8. март – Меркур во конјункција со Нептун

Првиот опасен ден ќе биде таков поради негативниот аспект на Меркур и Нептун.

Ова ќе биде време каде ќе имате големи проблеми, а истите ќе се појават без некои причини и предуслови.

Бидете внимателни ако патувате на осми март, не зборувајте многу и не им давајте ветувања на блиските, бидејќи нема да можете да ги остварите.

март – Конјункција на Сонцето и Нептун.

Овој датум е многу опасен бидејќи сонцето и Нептун ќе влезат во еден многу опасен аспект и овој ден може да се нарече „кармичка казна“.

Многумина од нас ќе се вратат во негативното минато каде имале лоши зборови, нељубезни дела и негативни работи кои поради кои се каат, но ќе им бидат вратени.

март –Марс влегува во знакот на рибите

Марс ќе помине низ еден од своите најомразени хороскопски знаци, а тоа е рибата,

Елементот на Марсот е огнот, а елементот на рибата е водата , па така овој дует ќе биде дисхармоничен.

март – затемнување на месечината во полусенка

Затемнувањето на месечината во Вага е многу опасен ден.

Повеќето од проблемите ќе дојдат неочекувано, чувајте се од негативните луѓе и овој ден внимавајте со кого споделувате нешто.

Чувајте се од измами, озборувања и местенки.

(Фото) Бресквица откри детали за врската со момчето

Последните неколку недели српската пејачка Анџела Игњатовиќ посната како Бресквица привлече големо внимание со песната „Гнездото на орелот“, песна со која се натпреварува на „Беовизија“, а завчера се пласираше во големото финале.

Бресквица големото внимание од јавноста освен со својата музика, го привлече и со врската со раперот Војаж.

Парот веќе долго време не е во љубовна врска, а тоа ги разочара нивните фанови, а во моментов пејачката има нова љубовна врска.

До овој момент се објавени само неколку фотографии од нив двајца, но сега јавноста поубаво го запозна новото момче на пејачката.

Никола Станисављевиќ е осум години постар од Анџела, а е вработен како полицаец, а очигледно неговите мускули привлекуваат големо внимание поради кои полудеа многу девојки.

Бресквица за новото момче избегнува да говори во јавноста, а со оглед дека тој не е позната личност пејачката проговори кои се предностите од тоа:

Мене тоа навистина ми смета, тоа е единствената работа која може да ни засмета кога новинарите не пратат, луѓето не можат да сфатат дека понекогаш ни е потребна приватност. Моето момче не сака да се појавува во јавноста, а мене ми смета што луѓето тоа не го почитуваат. Јас разбирам дека на некого тоа му е дел од работата, но многу е просто, тој не е јавна личност и не сака да биде. Генерално сега нема конкретни предности или мани, но така е како што е, мене ми е преубаво и тоа е најбитно, вели Бресквица во една емисија.

Ова сигурно не сте го знаеле за овој посебен ден

Откриваме зошто секоја четврта година е престапна и што крие 29 февруари.

Една година трае отприлика 365 дена, 5 часа, 45 минути и 46 секунди. Тие додатни 5 часа и неколку минути, за кои никој не сака да зборува, се всушност причина зошто имаме престапна година.

Годината со 366 дена се јавува на секои 4 години, поттикнувајќи ги жените да ги запросат мажите и прави родендените да бидат многу збунувачки за одреден број луѓе.

Но, тоа не се единствени чудни работи поврзани со овој датум. Во продолжение има неколку причини зошто 29 февруари е многу поинтерес отколку сте мислевте.

Зошто имаме престапна година што е тоа „престапна секунда“?

Поентата на престапната година е да помогне во прилагодувањето на грегоријанскиот календар со соларниот календар и да осигура дека на навреме ќе ги прославуваме соларните настани како што се пролетната или есенската рамноденица секоја година. Меѓутоа, дури ни дополнителниот ден во февруари на секои 4 години не може да го осигура точно вклопувањето, поради што научниците понекогаш повикуваат на „престапна секунда“.

Престапната секунда е подесување од една секунда која повремено се применува на координираното универзално време за да се намали разликата помеѓу прецизното време кое го мериме со часовниците и непрецизното воочено соларно време кое варира поради долготрајното успорување на ротацијата на Земјата.

Како да знаеме која година е престапна?

Многу едноставно: доколку последните две цифри од годината се делат со 4 (на пример 2016, 2020, 2024…) тогаш е престапна година. Годините кои означуваат крај на век се издвоени од ова правило. Тие мора да се делат со 400 за да бидат престапна година. Значи 2000 и 2004 се престапни години, но 2100 нема да биде.

Зошто жените ги запросуваат мажите баш на 29 февруари?

Откако папата Гргур XIII со указ го прогласил грегоријанскиот календар во 1582 година, идејата за додавање на 29 февруар на секои четири години изгледала како смешна, што во британскиот театар направиле комична претстава во која се истакнувало дека жените на тој ден би требало да ги заменат здолништата за панталони и да се однесуваат како мажи. Претставата е означена како сатира, но тогашните феминстки биле испирирани, до 1700 година жените го користеле 29 февруари за да им предложат брак на мажите. Традицијата, која денес се нарекува „Bachelor’s Day“, го достигна врвот во почетокот на 1900 година и продолжува и денес да се применува во Велика Британија.

Раѓање, но и уште нешто

На светот постојат околу 4 милиони луѓе кои се родени на овој ден. Веројатноста дека некое бебе баш на 29 февруари е 1:1.500.

Луѓето кои се родени на 29 февруари имаат проблем со одбележувањето на својот роденден, но се случува и некој да умре баш на овој ден. Според Енциклопедијата на светското наследство, во 1800 – тите, Џејмс Милн Вилсон кој е по потекло Британец, а за време на животот станал и премиер на Тасманија „роден е на престапен ден и умрел токму на тој ден“. Вилсон умрел на 29 февруари 1880 година, на неговиот „17“ роденден, односно кога имал 68 години во регуларни години.

Попусти на 29 февруари

Во многу држави продавниците даваат големи попусти токму на овој ден. Затоа обрнете внимание, тоа може да се случи и кај нас, па ќе може да си го купите она што сте го сакале по многу поволни цени.

Популарно