Љупчо Палевски – Палчо се поврзува со убиството на Вања

Скопјанецот Љупчо Палевски – Палчо го поврзуваат со киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска, дознава Фокус.

Како што пренесува порталот, Палчо е надвор од Македонија.

Засега неофицијалните информации се дека Палевски имал контакти со останатите осомничени во групата, а токму тие го посочиле него кога биле приведени.

Палевски, кој е претседател на движењето „Трета“ е јавно експонирана личност во земјава, пред се во главниот град.

Коментари

Популарно