(Фото) Натпреварувачка неочекувано се откажа од учество во „Ѕвездите на Гранд“ иако се пласираше понатаму

Настапот на Снежана Качар оваа сабота предизвика жестока дебата меѓу членовите на жирито чии коментари ја расплакаа натпреварувачката. Иако Качаро се пласираше во следната рунда од плеј-офот, таа одлучи да го напушти натпреварувањето по шоуто.

Таа оваа вест ја сподели на своите социјални мрежи каде откри зошто се одлучила на овој чекор.

– Гледам дека мојот настап во оваа рунда предизвика безброј реакции и дека мислењата се поделени. Сакам, пред се, да им се заблагодарам на луѓето кои ме следат и ме поддржуваат, кои се таму од почетокот, а исто така и на вас кои сте сега со мене. Три сезони се натпреварувам за да го видам мојот напредок и знам дека многу напредував, но има уште многу на што треба да работам – ја започна својата исповед Снежана, која и покрај критиките е благодарна за искуството.

– Ова е многу сурово, но сакам некако да помине мирно. Многу сум благодарна на продукцијата, особено на Саша и Мили кои веруваа во мене од самиот почеток и тоа никогаш нема да го заборавам. За жал, ставам крај на овој формат, но секогаш ќе го паметам по убавите моменти и луѓето што ги запознав таму. Благодарам – објасни Качар.

Таа откри и како нејзината менторка Вики Миљковиќ реагирала на нејзината одлука.

-И нејзе ѝ е жал, но разбра – одговорила Снежана.

Иако оваа одлука ја донела по сериозно размислување, пејачката била скршена кога по објавувањето на веста почнале да се слеваат пораки за поддршка и таа јавно со солзи им се заблагодарила.

Коментари

Популарно