Поради овој потег можат да имаат проблеми со кралот

Сè што се случува во кралското семејство го привлекува вниманието на луѓето ширум светот, особено ако главни актери се принцот Хари и Меган Маркл.

Двајцата сега отворија нова веб-страница наречена „Сасекс“, која може да предизвика големи проблеми и нетрпение во кралското семејство.

Дали ќе го навлечат гневот на кралот Чарлс?

Двојката ја замени својата веб-страница на Archwell со веб-страница наречена Sussex.com која ги вклучува нивните биографии и список на нивните неодамнешни активности.

Изворите предупредија дека нивната употреба на титулата на Сасекс и на кралскиот грб за комерцијални цели може да предизвика поплаки од кралското семејство.

Проблемот е што тие двајца немаат право да ги користат овие титули бидејќи се откажале од своето потекло и кралските добробити. За потсетување, овој потег ја разбранува светската јавност, а се чини дека двајцата нема да престанат да го провоцираат кралското семејство.

-Ќе имаат реални проблеми со користење на титулата „Сасекс“. Тоа е кралска титула и ако има навестување на комерцијалност во неа, ќе згасне. Неверојатно е да не гледаат колку е неугледно, изјавил извор за Дејли Меил.

Сепак, извор близок до парот не гледа ништо проблематично во тоа.

-Принцот Хари и Меган се војводата и војвотката од Сасекс. Тоа е факт, рече тој.

Коментари

Популарно