(Фото) Познатата водителка и актерка откри како ослабнала 15 килограми

Водителката и актерка Сузана Манчиќ, иако има 67 години, многумина би ѝ позавиделе на изгледот.

Но, и таа имаше проблеми со килограмите во одреден период.

Како што неодамна призна, најголем виновник за вишокот килограми ѝ бил начинот на живот кој го води во Грција, каде поминува многу време.

Доцните вечери и уживањето во грчката традиционална храна во еден момент ја довеле до тежина од 90 килограми, што влијаело на нејзината самодоверба, па решила посериозно и долгорочно да се справи со овој проблем.

И брзо успеала во тоа, а неодамна открила трик кој ѝ помогнал да се ослободи од вишокот килограми.

„УТРОТО СЕКОГАШ ГО ЗАПОЧНУВАМ СО ТОПЛА ЛИМОНАДА И КЕСИЧКА СУПЛЕМЕНТИ КОИ ГИ ИМААТ СИТЕ ПОТРЕБНИ МИНЕРАЛИ И ВИТАМИНИ. ИСТОТО ГО ПИЈАМ И ЗА РУЧЕК. АКО ОГЛАДНАМ, СМЕАМ ДА ИЗЕДАМ САМО ЕДНА СВЕЖА КРАСТАВИЦА“, ОТКРИЛА СУЗАНА КОЈА СО ОВОЈ ТРИК ЈА ДОВЕДЕ СВОЈАТА ФИГУРА ДО СОВРШЕНСТВО.

Коментари

Популарно