(Фото) Сопругот на Драгана Мирковиќ побогат и од Лепа Брена и Цеца, бизнисот му цвета!

Фолк-пејачката Драгана Мирковиќ викендов одржа два големи солистички концерти во белградска арена и прослави 40 години од својата кариера.

Познато е дека нејзиниот сопруг Тони Бијелиќ ѝ е голем поддржувач, па нема прашање дали бил со неа за време на големата хуманитарна турнеја на која таа тргна.

Драгана и Тони важат за еден од најкомпатибилните парови на регионалната сцена. Тие се венчаа во 1999 година и од тој брак имаат две деца, синот Марко и ќерката Мануела.

Тони е познат и како многу галантен господин, а на својата сакана ѝ го оставил во аманет сиот имот што го стекнал во Виена со напорна работа.

Инаку, и на екстремно млада возраст успеал да се втурне во друштвото на најголемите деловни имиња во Австрија.

Влегол во автомобилската индустрија, инвестирал во неа со години, а денес стана сопственик на „Мајбах“ (Majbah), компанија чии автомобили се со минимална вредност од 70.000 евра.

Тој со децении поседува и градежна компанија.

Коментари

Популарно