(Фото) Ова се сестрите на Северина, особено оваа ја „отпиша“ откако се ожени со Игор Којиќ само поради ова!

Северина повеќе од две децении го привлекува медиумското внимание и со својата музика и со приватниот живот.

Таа со приватниот живот е секогаш во центарот на вниманието, а се трудеше да го држи семејството подалеку од очите на јавноста, но всушност не и успеа.

Освен со синот Александар, пејачката е во врска со мајка си Ана, но не и со сестрите Зденка и Маријана.

Како што пишуваа хрватските медиуми, Севе долго време не разговарала со својата постара сестра Зденка, а таа живее во близина на Задар.

Имено, Зденка се откажа од својата славна сестра откако се омажи за Србинот, спортскиот менаџер Игор Којиќ, од кој се разведе минатата година по шест години брак.

-Ние не го поддржуваме сето ова, Србите ни водеа вооружена војна, не угнетуваа 50 години, а сега водат психолошки. Мојата сестра беше воспитана во хрватско и морално, римокатоличко семејство, од татко Хрват и мајка Хрватка, но нејзиниот живот беше преземен од менаџерската машинерија. Таа има планетарна слава, но сигурно има тажен живот. Се молам за нејзино здравје и среќа – изјави претходно Зденка за хрватските медиуми.

Од друга страна, Северина не е во добри односи ниту со Маријана. Како што претходно објавија медиумите, Северина и Маријана се расправале подолго време, а потоа во животот на пејачката се вклучил и Центарот за социјална работа поради конфликт со нејзината сестра.

Инаку, како што објавија тамошните медиуми, Северина и Маријана се степале.

– Северина ме удри со чадор. Не е точно дека не знаеле каде живеам и дека не сум ги видел членовите на моето семејство. Ги видов пред епидемијата на корона вирусот, а се знаеше дека во последно време бев во Германија – изјави Маријана Поповиќ додека сè уште се опоравуваше по жестоката тепачка во станот на неа и на мајката на Северина.

Коментари

Популарно