(Видео) Го носела во емисија, па се јавил маж кој кажал дека тоа е украдениот дијамантскиот ѓердан од неговата загината ќерка!

Пред неколку децении во Србија кружеше легенда дека среде емисијата Минимакс на Милован Илиќ, кога гостинка му била Светлана Цеца Ражнатовиќ, се јавила одредена жена и го препознала дијамантскиот ѓердан на покојната ќерка на вратот на пејачката.

Како што беше наведено, од трагично загината Хрватка е земен скапиот накит што пејачката го понела, а до ден денес таа приказна не е потврдена.

Во врска со ова, на социјалната мрежа Х, официјалниот профил на фолк ѕвездата објави колаж од емисии во кои таа е негова хероина.

Во првиот дел пејачката од легендарниот кауч на уште попознатиот водител одговара на прашањето:

„Колку чини ланчето? – „Па, ја заборавив цената“, истакна тогаш таа.

Идентичното прашање од истиот господин се повторува и подоцна.

Коментари

Популарно