Сите го знаеме како Тони Цетински, но тоа не е вистинското име на пејачот

Тони Цетински пред повеќе од три децении ја започна својата кариера, кога од Ровињ се пресели во Загреб. Веќе со првиот сингл ги освои срцата на публиката, особено на понежниот пол.

Во тоа време младиот и заводлив Тони Цетински настапуваше низ поранешна Југославија, а малкумина знаат дека во личните документи му стои неговото име кое не е Тони. Тој се вика Антони. Сепак, пејачот одлучи да ја изгради својата кариера како Тони.

На почетокот на 2013 година, Тони Цетински ја запознал својата сегашна сопруга Дубравка на забава во куќата на заеднички пријател. Разликата од 15 години не им беше проблем. Се венчаа во 2014 година, а направија дури три свадби – во Лас Вегас, Загреб и нејзиното родно Винковци.

Коментари

Популарно