Никола Груевски се обрати на македонскиот народ

Никол Груевски денес се огласи на својата Facebook страна и напиша статус по повод вчерашните избори во Македонија. Упати јавна честитка за Вмро Дпмне, а целото обраќање прочитајте го во продолжение

Судбината сакаше на денот на победата над фашизмот, одбележувајќи го големиот пораз на фашизмот во 1945 година, да го...

Posted by Nikola Gruevski on Четврток, 9 мај 2024

Коментари

Популарно