Европски фронт: Не си играјте со Албанците! Ова може да има последици на стабилноста…

Централното претседателство на ДУИ вчера вечер во Мала Речица разговарало за последните политички случувања по изборите на 8 мај. 

На средбата, како што објави ТВ 21, Коалицијата Европски фронт ги координирала следните активности кои ќе ги преземат во наредните денови. Извори за телевизијата рекле дека лидерите на Европскиот фронт денеска ќе се сретнат и ќе испратат сериозна порака и предупредување до ВМРО-ДПМНЕ „да не си играат со Албанците и да не ја омаловажуваат волјата на мнозинството Албанци, како втора по големина заедница во државата“.

Коментари

Популарно