Приведена 21-годишна девојка барана со потерница

Вчера во 23.00 часот на ул.„Димо Гавровски Кара“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово ја лишиле од слобода Ф.Ј.(21) од тетовско Дебарце, која била барана по централна потерница врз основа на судска наредба за издржување на затворска казна.

 

Таа била спроведена во Казнено – поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Коментари

Популарно