Воз прегази скопјанец кај булеварот „Србија“

Maж на околу педесет години вчеравечер почина по удар од воз на железничката пруга пред надвозникот на булевар „Србија“ во Скопје. Го удрил возот сообраќал од Скопје кон Битола.

Починал на самото место, а смртта ја констатирал од лекар од Итната медицинска помош.

Случајот во СВР Скопје бил пријавен вчера во 20:20 часот, a полициска увидна екипа извршила увид на местото на несреќата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

Популарно