Воз прегази скопјанец кај булеварот „Србија“

Maж на околу педесет години вчеравечер почина по удар од воз на железничката пруга пред надвозникот на булевар „Србија“ во Скопје. Го удрил возот сообраќал од Скопје кон Битола.

Починал на самото место, а смртта ја констатирал од лекар од Итната медицинска помош.

Случајот во СВР Скопје бил пријавен вчера во 20:20 часот, a полициска увидна екипа извршила увид на местото на несреќата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Внук со остар предмет ја нападнал сопствената баба во Штип

Внукот со остар предмет ја нападнал сопствената баба на која ѝ барал пари и накит.

- На 16.07.2024 во 10.20 часот во СВР Штип, 61-годишна жена од Штип пријавила дека околу 01.00 часот во семејната куќа во Штип, по претходна расправија, нејзиниот внук А.Ј.(23) од Штип агресивно се однесувал кон неа и со закана со остар предмет ѝ барал пари и накит, информираа денеска од полицијата. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

(Фото) Падна дел од плафонот во ГТЦ

Од фотографиите што се појавија на социјалните мрежи може да се забележи како е паднат дел од плафонот во Градскиот трговски центар.

Долго време се зборуваше во јавноста за лошите услови во самиот трговски како и за се помалиот број на купувачи посебно во попладневните часови за целата оваа ситуација да кулуминира со паѓање на дел од плафонот.

Ова не е прв пат да падне дел плафонот во ГТЦ, и досега за среќа нема повредени случајни минувачи во ваквите инциденти.

Популарно