(ВИДЕО) Македонец го заборави текстот во „Ѕвездите на Гранд“

Во саботното издание на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд" во првиот дуел настапуваше и Стефан Величковски од Скопје. Тој отпеа две песни, „Ти си ми у крви“, од Здравко Чолиќ и „Срце није камен од Тоше Проески. 

Кога, Стефан започна да ја пее песната од Чолиќ од трема го згреши текстот, по што предизвика и смеа кај жири комисијата. 

„Јас морам да кажам дека кандидатот имаше многу трема, дури го заборави текстот, па ние од тука суфлирафме - рече водителката Сања Кужет.

Сепак, Стефан освои шест гласови, и успеа да помине во четвртиот круг.

ВИДЕО: Карлеуша на летување во вилата на Поповиќ

Јелена Карлеуша отпатувала со семејството на годишен одмор после прославата на својот 41. роденден и тоа во полн состав, затоа што сега е присутен и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ.

Меѓутоа, овој пат таа одлучила да се види и со Саша Поповиќ.

Пријателите од „Ѕвездите на Гранд“ се сретнале во Опатија, а Поповиќ ги забавувал ќерките на Карлеуша, Атина и Ника.

Погледнете како сите заедно се забавуваат:

ФОТО: Ана објави фотографија во бикини

Пејачката Ана Станиќ која веќе влезе во петтата деценија, се соблече во бикини и ја покажа својата совршена линија.

Имено, пејачката на Инстаграм сподели фотографија од плажа и порача: „Секогаш сум последна на плажа затоа што само би гледала во море, би го слушала звукот на брановите и попат би добивала најубава попладневна боја“.

ФОТО: Продорен поглед и преубава насмевка - жените се луди по него

Дваесет и деветгодишниот актер Сукру Озилдиз станува се популарен и надвор од границите на Турција, благодарение на друштвените мрежи на кои има повеќе од милион фанови.

Хрватките Озилдаз го гледале во сапуницата „Повторно роден“.

Озиладз освен во Турција, го обожаваат и во Грција, а сетоа тоа е поради неговото грчко потекло од страната на мајка му.

Сокру има и истенчен вкус за мода, па често привлекува внимание и со своите комбинации. Од 2011 година игра главни улоги во турските сапуници.

Сепак многумина се разочарани затоа што неговото срце го освоила стилистката Рабија Јаман.

Популарно