На кои девојки колата им е поважна од возачот?

Неверојатно ама сепак вистинито луѓето, кои ги објавуваат своите фотографии со автомобили на страниците за запознавање добиваат 165% повеќе пораки од потенцијалните партнери отколку другите кои се без автомобил. Ова се наведува во резултатите од истражувањата на порталите Askmen и Zoosk, а врз основа на направено истражување. Притоа правилото важи како за мажите така и за жените.

Според истражувањето најпосакувани се профилите, чии соопственици се фотографирале со својот Jeep. Тие добивале во просек 243% повеќе пораки. На второ место е BMW со 149%, а на третата позиција е Toyota (73%).

Nissan, Land Rover, Subaru, Ford и Mercedes-Benz, исто така, се меѓу брендовите, кои привлекуваат повеќе кандидати за партнери. Целосно спротивни реакции, пак, предизвикуваат Honda, Chevrolet, Ferrari, Tesla, Lexus, Dodge и Mazda.

Значење има и типот на каросеријата. Камп возилата го зголемуваат интересот кон соопствениците за 61%, седаните за 42%, а пикап возилата со 41%. Фотографија со хечбек има спротивен ефект и ги намалува шансите за запознавање за 15%.

ФОТО: Славниот актер ќе стане татко на 61. година

Холивудскиот актер Алек Болдвин на 61 година повторно ќе стане татко, и тоа по шести пат. Неговата сопруга, инструкторката по јога, Хиларија Болдвин (35) ги изненади следбениците на Инстаграм со кратко видео на кое се слуша отчукување на срце, бебешко!

„Уште е рано, но првите месеци ме исцрпеа“, напиша Хиларија и откри дека по петти пат ќе стане мајка.

Хиларија во април годинава го загуби бебето, а своето страшно искуство го сподели со светот на социјалните мрежи. Меѓутоа, храбрата Хилари не се откажа од желбата да стане мајка петти пат.

Хиларија и Алек имаат четири деца, Кармен (6), Рафаела (4), Леонардо (3) и Ромео, кој има само 15 месеци. Алек има ќерка од бракот со холивудската актерка Ким Бесинџер.

Видео: Малиов ги „растури“

Симпатично видео е објавено  на социјалните мрежи, на кое едно момче кое уште од најрана возраст го покажува својот талент за музиката-удирање на тапани. Погледете го видеото кое веруваме дека ќе ве воодушеви.

 

Bateri çalan ufaklığın elinin "uf"' olması ve babasının imdadına yetişmesi ☺️💙 Kaynak: @theomagoo | Instagram

Posted by Ateşböceği Yolu on Wednesday, September 4, 2019

Видео: Како „треба“ да реагирате кога има земјотрес?

Според информациите на Светската сеизмичка операција епицентарот на денешниот земјотресот бил во Драч Албанија, во Јадранското море. Земјотресот беше со јачина според Рихтерова магнитуда од 5.8 и е почуствуван на теторија на Република Македонија.

Денешниот земјотрес беше најблиску до Албанија и предизвика вистинска вознемиреност кај граѓаните на западниот сосед, а истиот од самата јачина беше почуствуван и во Македонија.

Земјотресот вистинска паника предизвика во Тирана, при што ги натера жителите на градот да ги напуштат своите домови и да излезат надвор. Според Сезмолошката опсервација, во наредниот период се очекуваат и нови потреси.

Инаку, земјотресот беше почуствуван во цела Албанија, па и речиси во цела Македонија, така што при известувањето на една водителка на една албанска национална телевизија се случи вториот и посилен потрес со што се вознемири и самата водителка.

Нејзината реакција можете да ја погледнете подолу во видеото:

Популарно