Како до совршен ор*азам

Експерите препорачуваат секс пози за припадниците на посилниот пол, а  не се многу надарени.

Се препорачува пред да започнете со „акција“, уживајте во предиграта. Некои мажи можеби сметаат дека не се толку „надарени“ колку што би сакале, а тука единственото решение е – усовршување на техниката во сексот. Покрај предиграта, задолжително послужете се со овие пози.

1. Доги стајл 

Прво, ова е една од омилените пози на мажите, а второ оваа поза овозможува подлабока пенетрација, па жената ќе чувствува дека пенисот е поголем. Колку жената е повисоко со задникот, толку чувството ќе биде поинтензивно.

2. Зајачки уши 

Во оваа поза жената легнува на грб, а нозете и` се подигнати така што колената ќе и` бидат во висина со ушите. Под задникот можете да ставите перница, бидејќи пенетрацијата тогаш ќе биде подобра. Мажот може да го стимулира клиторисот или брадавиците, што ќе допринесе за дополнително задоволство и незаборавен секс.

3. Змија 

Додека лежите на стомак, стиснете ги нозете и подигнете го бавно задникот. И во оваа поза перницата е добро помагало, поради подобар агол и удобност. За уште поинтензивна пенетрација, партнерот нека ви ги стисне бедрата.

4. Жената е горе 

Кога жената е горе, целиот притисок е на клиторисот. Исто така, оваа поза на пенисот му дава подобар пристап до Г-точката.

ФОТО: Елена Ристеска го покажа бујното деколте

Кон почетокот на месец март, популарната пејачка Елена Ристеска се врати од Америка која и стана се почеста дестинација за посета, особено Мајами.

Таа и покрај целата состојба објавува фотографии на социјалните мрежи од времето кога постојано работела. Така и сега објави фотографија како изгледало додека се подготвувала за снимање кога имала работни обврски. Пејачката со своето деколте и голите нозе предизвика воодушевување кај фановите.

Популарно