Зошто овие маици се „хит“ во Грција

Изминатава недела Владата во Македонија  започна „невобичаена акција“ за отстранување на Македонските симболи, а тоа  наиде на одушевување во соседна Грција.

Отстранувањето на Сонцето од Кутлеш од капаците на шахтите во Скопје, во Битола и во другите градови произведе нови маички во Грција, на кои се носи Сонцето од Кутлеш пред и по по Заевото брусење на капаците од шахтите.

– Сега го гледаш, сега не, пишува на маичката што стана хит кај јужниот сосед.

Се објавуваат и коментари на Грците:

– Тотално ја обожавам мојата нова маичка, напиша Анастасија Мерѕу на Твитер покрај фотографијата што ја сподели со јавноста.

Овие хороскопски знаци се со најсилна и непогрешлива интуиција

Интуицијата е емоција која е силно поврзана со астрологијата и спиритуалноста. Некои знаци се поинтиутивни од другите и тоа е сосема нормално. Овие хороскопски знаци може да ги прочитаат другите буквално како книга! Ова се 4-те знаци со најсилна интуиција и најразвиено шесто сетило:

Шкорпија

Моќната Шкорпија има темна сензибилност и може да види низ темнината и кога другите нема да го направат тоа. Родените во овој знак имаат способност да „ги скенираат“ другите луѓе и да го откријат нивниот карактер само со еден поглед. Нивната инутиција е толку силна така што тие можат да скенираат и одредена ситуација и да сфатат што значи, многу пред другите.

Рак

Раковите ги чувствуваат сите работи многу длабоко. Иако не се свесни секогаш што точно да направат, чувствуваат кога нешто не е во ред. Тие се управувани од месечината и таа има огромно влијание на нив. Кога сте пријатели или во врска со еден Рак, тие секогаш знаат како се чувствувате и веројатно сте забележале како често ви даваат поддршка и кога нема да го побарате тоа од нив.

Стрелец

Стрелецот исто така е надарен со вродено шесто сетило, а единствено прашање е дали е подготвен да работи на себе. Интуицијата ги предупредува Стрелците не само за опасноста, туку и за можностите што можат да ги користат, но честопати имаат потешкотии да ги толкуваат овие сигнали.

Риби

Кога сите нешта се во хаос, Рибите се тие кои ќе останат смирени бидејќи нивната интуиција им покажува дека работите сепак ќе успеат. Тие се големи мистични сонувачи кои се многу поврзани со своите внатрешни чувства. Нивното мото е „чувствувам – значи постојам“. Родените во овој знак воглавно се раководат со своето внтрешно чувство и ретко кога грешат.

(ВИДЕО) Карди Би: „На познатите им се плаќа да зборуваат дека имаат коронавирус“

Познатата американска раперка Карди Би вели дека на познатите лица им се плаќа да зборуваат по социјалните мрежи дека се заразени со опасниот вирус, коронавирус. Ваквите теории на заговор ги почна токму таа, откако објави видео во кое со пријателите го сподели своето мислење.

„Замислете јас да имам коронавирус. Како би знаела дека сум заразена? Велат дека сувата кашлица е симптом, па ако некој се закашла, ќе помислам дека е заразен. Сепак, многу кошаркари велат дека се позитивни на коронавирусот, иако немале никакви симптоми. Како тие знаеле дека треба да се тестираат? Мислам дека на познатите лица им се плаќа за да лажат. Сакам и јас некој да ми плати и на мене“, вели во видеото Карди.

На ваквите теории на заговор се огласи и познатиот британски глумец Идрис Елба, кој неодамна преку социјалните мрежи објави дека е заразен со коронавирус. Сега преку видео ги негираше теориите на заговор кој почнаа да ги шири Карди, за тоа дека му било платено за да лаже дека е заразен од коронавирус.

„Идејата на некој како мене му биде платено да лаже дека е заразен од коронавирус е апсурдна. Тоа е толкава глупост и лага, а луѓето ја пренесуваат како да е вистинита. Не ја гледам тука логиката“, изјавил Елба, кој остана во изолација заедно со неговата сопруга Сабрина, која додаде дека се чувствува како да е заробена.

Сабрина одби да се изолира и остана со својот сопруг. Потоа откри дека и таа е позитивна на вирусот. Самиот Идрис во видеото објасни дека и тој бил зачуден кога дознал дека има коронавирус, затоа што немал никакви симптоми.

„Интересна, но и загрижувачка е идејата дека луѓето можеби се заразени од коронавирус, но не ги чувствуваат симптомите“, изјави Елба.

Претходно тој и неговата сопруга се обратија преку социјалните мрежи и кажааа дека веднаш се повлекле во самоизолација кога дознал дека е заболен од коронавирус. Сега вели дека се чувствува добро, дека се дистанцира од луѓето и често мие раце. Тој порача луѓето да бидат внимателни и да останат дома.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TSR STAFF: Christina C! @cdelafresh ___ There are a lot of theories about the coronavirus circulating on the Internet and social media right now but #IdrisElba had to hop on IG Live to address one that he felt was directed at him. ___ Following he and his wife Sabrina Elba’s positive diagnoses for the coronavirus, Idris decided to fire back at claims that celebrities are being paid to lie about having the virus. ___ “This idea that someone like myself is gonna be paid to say ‘I’ve got coronavirus,’ that’s like absolute bulls**t,” Idris said. “Such stupidness and people wanna spread that as if it’s like news. That’s stupid...That’s the quickest way to get people sick.” ___ Idris also took the time to address what he called “test shaming,” saying he believed that all people should-click the link in our bio to read more.

A post shared by The Shade Room (@theshaderoom) on

ФОТО: Елена Ристеска го покажа бујното деколте

Кон почетокот на месец март, популарната пејачка Елена Ристеска се врати од Америка која и стана се почеста дестинација за посета, особено Мајами.

Таа и покрај целата состојба објавува фотографии на социјалните мрежи од времето кога постојано работела. Така и сега објави фотографија како изгледало додека се подготвувала за снимање кога имала работни обврски. Пејачката со своето деколте и голите нозе предизвика воодушевување кај фановите.

Популарно