Фото:Натпреварот Мис БумБум ќе се одржи надвор од Бразил

Традиционалниот натпреварот Мис Бум Бум , кој се одржуваше секоја години во Бразил , од годинава има меѓународен карактер и ќе се натпреваруваат учеснички од целиот свет.

Првиот глобален натпревар за Мис БумБум ќе се одржи на 30. септември во Мексико Сити.

На овој наптевар се квалификува и Сузи Кортез , која важи за сопственичка на најубавиот задник на светот , а сега е запалена навивачка на Барселона и на Лео Меси.

На натпреварот за избор на најубав задник се пријавиле натпреварувачки од САД, Британија, Канада, Австралија, Шпанија, Франција, Германија, Португалија , Мексико и се разбира од Бразил.

ФОТО: Светски познатата манекенка шмркала по 3 грама кокаин и пиела литар вотка, а потоа следеле оргии!

Една од најпознатите манекенки на светот, Кејт Мос, која сега е на 46 годишна возраст, важи за една од најфотографираните жени на светот.

Кејт како модел е откриена кога со семејството од Бахамите се враќале во Англија на аеродром во Њујорк кога имала само 14 години.

Во текот на нејзиниот живот ја следеа бројни скандали, често „заглавуваше“ на елитни забави, а беше позната по тоа што „може да шмркне три грама кокаин и да испие литар вотка во рекорден рок“. Беше во врска со Џони Деп, а по нивното раскинување нејзината зависност излезе од контрола.

Јавноста се сеќава на нејзината афера со Сејди Фрост, тогашна сопруга на актерот Џад Лоу, кој подоцна им се придружил во тројка.

За една кампања на Келвин Клајн, таа позираше полугола со Марк Валберг, по што имала психолошки слом, бидејќи ѝ било непријатно да се разголи покрај него.

Секако, побарала и помош во една лондонска клиника, но и таму ја запалила својата соба, заспивајќи со запалена свеќа.

Но и покрај се, таа и понатаму останува запаметена како еден од најуспешните и најбараните модели во светот.

Луна Ѓогани откри која големина на машкиот алат и одговара и кој е нејзиниот фетиш при водење љубов

Луна Ѓогани откри што ја пали и што никогаш не би се обидела во сексот.

“Сакам кога ми ги лижат стапалата, но и кога ќе им го направам тоа. Сепак, никогаш не сум имала анален секс, ниту би имала, затоа што тоа е„ блјак“”, рече блогерката и новопечена пејачка, која додаде дека сака кога гениталниот орган е голем затоа што нема проблем со тоа да боли!

Таа вели дека Марко Миљковиќ е нејзиниот најдобар љубовник што некогаш го имала! Победничката на „Задруга 3“ не се двоуми да пофали маж кој може да ја задоволи.

“Марко е најдобар во кревет. Штом го гледам, го посакувам. Толку ми е убав што веднаш посакувам да имаме секс. Можев да го правам тоа со него цел ден. Морам да го фалам Марко, затоа што тој е многу издржлив. Тој апсолутно ми одговара. „Навистина немам никакви забелешки за него. Тој и јас навистина се чувствуваме добро во кревет“, раскажуваше своевремено Луна.

Таа дури го спореди Миљковиќ со поранешното момче, Слободан Радановиќ.

“Марко е многу повеќе мојот тип од Слоба. Тој беше огромен за мене. Со Марко, повеќе уживам во тоа!

ФОТО: Емина Јаховиќ ги „запали“ мажите со фотографија од теретана на која ги рашири нозете

Емина Јаховиќ е во фокусот на јавноста поради својот љубовен живот, но таа по се изгледа нема намера да се занимава со сите шпекулации и решена е да живее здраво и да биде посветена на семејството и кариерата.

Пејачката се храни здраво и ја чува витката линија, а во тоа и помагаат напорните тренинзи. Сега Емина покажа колку е еластична. Таа објави фотографија на која скоро направи шпага, па ги воодушеви следбениците, особено оние од посилниот пол.

„Тренингот е завршен. Среќен вторник“, напиша кратко Емина на Инсатргам .

Популарно