Министерство за Транспорт и врски: Пишувајте на „Северномакедонски јазик“

Во документ за проект од Министерството за транпсорт и врски, исчезна македонскиот јазик. 

Во документите подолу, можете да видите дека министерството вели дека сите документи треба да бидат доставени на „Северномакеоднски јазик“!

Поранешниот телохранител на Мајкл Џексон сега откри што правел пејачот последните денови пред смртта

Повеќе од 10 години од смртта на Мајкл Џексон, неговиот поранешен телохранител Мет Фидс тврди дека обвиненијата за педофилија биле катализатор за прераната смрт на славниот пејач.

Мет Фидс, кој работел како член на обезбедувањето на Мајкл од 1999-та година па сè до смртта во 2009-та година, ги раскажал последните години од животот на овој музичар, откривајќи дека тој “повеќе никогаш не бил ист“ откако во 2005-та година го завршил судењето.

Да ве потсетиме дека судењето се извршило откако момчето Гавина Арвеза го обвинил Мајкл Џексон дека сексуално го злоставувал во текот на 2003-та година. Сепак, по пет месеци од судскиот процес Мајкл бил ослободен од обвинението.

Новиот документарец „Michael Jackson: Chasing The Truth“ кој претставува контра на филмот „Leaving Neverland“ и има за цел да го одбрани музичарот, Фидс повторно застанал во одбрана на поранешниот пејач.

„Беше јасно дека по пресудата тој никогаш нема да може да биде стариот Мајкл Џексон“ - изјавил.

„До својот суден ден тој изгледаше како мртов човек кој што оди. Се бореше и да јаде и да спие и беше во целосен хаос“ - продолжил и додал деа во текот на судењето пејачот изгубил и огромен број килограми.

Мет исто така кажал дека пејачот станал ненормално параноичен и дека непрекинато верувал дека „некој ќе го фати“ и дека сите се свртиле против него и дека тогашната турнеја по Велика Британија го однела директно во смртта.

„Беше преплашен од убиства на сцена и постојано даваше глупави предлози за носење на елек кој не може да биде пробиен во текот на настапот. Разговарвме со него и му објаснувавме дека јавноста го сака и дека нема да има некој проблем. Му кажав дека сум тука за него и дека секогаш ќе се грижам за неговата сигурност“ - се присетил Мет.

Додал и дека верува во тоа што Мајкл Џексон денес би бил жив доколку пред смртта успееше да воспостави контакт со озлогласениот татко Џом.

Ова ја уништува желбата за се..с

Познато е дека има многу храна што дејствуваат како афродизијаци тоа се : јагоди, чили, ѓумбир ...

Сепак, експертите откриле дека храната може негативно да влијае на страста и љубовта поради две причини. Првата причина е храната за зајакнување на хормоните што може да го намали либидото, а втората причина е што некои намирници се надувуваат и нè прават уморни. 

Дури и навидум најздравата храна понекогаш може да има неочекувани несакани ефекти. Додека овие дејства обично вклучуваат појава на многу заболувања или проблеми, многу од нив предизвикуваат штета на важен дел од вашиот живот што сакате да го зачувате, а тоа е сексуалниот живот. 

Значи, ако сакате сè да функционира во вашиот кревет, експертите ве советуваат да се откажете од храна како што се тофу, пеперминт, тоник, пуканки од микробранова  и чоколади што влијаат на смалување на вашето либидо.

Од друга страна, храна што нè прави уморни и, исто така, треба да се избегнува се зелка, сурова храна, овошје, млеко, масна храна и газирани пијалоци.

ФОТО: Сузана Гавазова се стегна во провокативно бикини

Популарната фолкерка која е една од најзгодните пејачки во Македонија, Сузана Гавазова деновиве ужива во Грција.

Имено на Инстаграм таа објави неколку фотографии во бикини, а изгледа како сирена на морскиот брег.

Погледнете ја: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❤️🤪🤪❤️

A post shared by Suzana (@suzanagavazova) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#plaza #zajdisonce

A post shared by Suzana (@suzanagavazova) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#makedonka #beach

A post shared by Suzana (@suzanagavazova) on

Популарно