Видео:Путин доби честитка за роденден од Холивуд

Жители на Лос Анџелес објавија фотографија од неидентификуван авион на кој на   небото над Холивуд „исцрта“  #VVP67, што според „толкувањето“ на корисниците на социјалната мрежа, било роденденска честитка за рускиот претседател Владимир Путин.

Во видеото се гледаат првите иницијали на рускиот претседател на  VVP-ВВП - Владимир Владимирович Путин, додека 67 претставува број на години што ги наполни вчера рускиот претседател.

Еден корисник објави видео на кое се гледа како честитката е направена од мал авион што кружи на небото.

Путин инаку го прослави својот 67 роденден во дивината, далеку од Кремљ, уживајќи во планинарењето во тајга со неколку свои сопартијци, пренесува Спутник.

На видеото и фотографиите објавени вчера може да се видат Путин и министерот за одбрана Сергеј Шојгу како се качуваат на планини и собираат печурки.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#VVP67 or #VVPG7 #MERCURYRETROGRADE

A post shared by Preston Olivia James (@prestonoliviajames) on

(Фото) Снаата на Вељко мами воздишки со жешки слики

Сестрите Родиќ и понатаму се во центар на внимание по секоја објава на социјалните мрежи, па така Наташа Родиќ со својата нова слика привлече внимание.

Позираше во бело бикини, а сликата беше направена во Будва, набазен на врв на луксузен хотел.

„Кога не можеш да се решиш“, напиша убавата сестра Родиќ со фотографија за која доби само комплименти.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

When you can’t decide😅🤷‍♀️

A post shared by Natasa Rodic (@miss.rodic) on

Наташа, Бојана и Богдана, тоа се трите сестри кои оставаат без здив, а во продолжение може да погледнете како изгледаше Наташа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🐬

A post shared by Natasa Rodic (@miss.rodic) on

(Фото) Анабела Атијас: Имам нов маж!

Анабела Атијас ги збуни фановите на социјалните мрежи со снимка на која на прв поглед беше непознат маж.

Станува збор за црн маж кој низ населба вози детски тротинет, а Анабела уште повеќе ги збуни сите со зборовите „нов маж“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#sunset

A post shared by Anabela (@anabelci) on

Сепак, не станува збор за никаков нов маж, туку Андреј Атијас, кој го променил имиџот, па сега има скратена брада и носеше црни големи наочари.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

From the bottom of my heart, i don't give a f.ck✌️

A post shared by Anabela (@anabelci) on

(Видео) Теодора со посебен танц го прослави милионот на Инстаграм

Атрактивната пејачка Теодора Џехверовиќ е една од пејачките на Балканот, која има армија фанови на социјалните мрежи, па пред неа е само Јелена Карлеуша, која води со 2,2 милиони фанови, додека Џехверовиќ стигна до бројката од еден милион.

Теодора оваа вест ја дочека додека беше на настап, а потоа реши да го прослави милионот со посебен танц, каде што покажа дека нема намера да запре на таа бројка, туку со полн гас оди напред. Пејачката доби честитки на Инстаграм од страна на нејзините колеги и колешки, како и од момчето Нино.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Teodora dostigla milion pratilaca na IG

A post shared by @ estrada.srbija on

Популарно